Beytepe Yerleşkesi

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü görev alanlarında 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında çalıştırılan Özel Güvenlik Görevlilerimiz tarafından Beytepe Yerleşkemizin güvenliği sağlanmakta.

A ve B giriş kapılarında görevli güvenlik personelimiz yerleşkemize gelen toplu taşıma araçlarında kimlik kontrolü, araç ile gelenlerin taşıt tanıtım pulu kontrolü yapmakta, mensubumuz olmayan şahıs ve araçların girişine izin verilenler kayıt altına alınmaktadır.

Yerleşke genelinde çıkan her türlü toplumsal olaya anında müdahale edilmekte. Ayrıca yerleşkelerimizde çıkabilecek yangınlara da güvenlik görevlilerimiz tarafından anında müdahalede bulunulmaktadır. Bu konular ile ilgili güvenlik personelimize periyodik eğitimler verilmektedir.

Yerleşkemiz şehir merkezine 20 km mesafede olduğundan, oluşan yoğun trafiğe güvenlik görevlilerimiz gerekli müdahalelerde bulunmaktadır. Yerleşkemiz içerisinde özel işletme çalışanlarına geçici kimlik kartı verilmesi suretiyle takibi yapılmaktadır.

Yerleşkemizde afiş, pankart, stant ve benzeri faaliyetler izne tabidir.

Beytepe Yerleşkesi genelinde belirli noktalarda kameralar mevcuttur. Görevli personellerimiz tarafından 7/24 kayıt yapılarak izlenmektedir. İzleme yapan görevlilerimiz şüpheli durumlarda bağlı bulundukları Amir ve Şeflerine anında bilgi vermektedirler.